Arch Linux CZ  na sociální síti Mastodon

Arch Linux CZ na sociální síti Mastodon

6. 6. 2021 0 Od Archos
Mastodon

Pro všechny co mají rádi soukromí a bezpečnost,jsem vytvořil instanci arch-linux na sociální síti Mastodon

Co je Mastodon

Mastodon je alternativou pro sociální síť Twitter. Na rozdíl od většiny sociálních sítí je to open source a je decentralizovanou službou jako je e-mail, ale navzájem propojená s ostatními instancemi. Každý uživatel je členem konkrétní instance Mastodon, která může spolupracovat jako federovaná sociální síť , což umožňuje uživatelům v různých uzlech vzájemně komunikovat. To má dát uživatelům flexibilitu při výběru serveru, jehož zásady preferují, ale zachovat přístup k větší sociální síti.  Mastodon je také součástí Fediverse souboru serverových platforem, které používají sdílené protokolů, které umožňují uživatelům také komunikovat s uživateli na jiných kompatibilních platformách, jako je PeerTube a Friendica.

Mastodon na první pohled vypadá jako Twitter. Uživatelé mohou zveřejňovat zprávy o délce 500 znaků zvané „toots“ a přeposílat zprávy na vlastní časové ose a sledovat nebo soukromě posílat zprávy dalším uživatelům. Ale místo jediného webu provozovaného společností je to softwarová platforma postavená na open-source protokolu ActivityPub .

Mastodon Arch Linux Cz

Registrovat se můžete na stránce instance a začít používat sociální síť budoucnosti: žádné reklamy, žádné korporátní sledování, etický design a decentralizace! S Mastodonem vlastníte svoje data!