O nás

Arch Linux cz je linuxový portál, který se zabývá popularizací linuxové distribuce Arch Linux v Česku a okolí. Nabízí různé tutoriály pro Arch, balíčky aplikací, svobodný software, motivy ke stažení,  řešení problémů a mnoho dalšího.

Archlinux je jedna z nejlepších linuxových distribucí. Svou jednoduchostí (ve smyslu vnitřní struktury, ne uživatelské přívětivosti), je vhodná pro pokročilejší uživatele, kterým umožňuje přizpůsobit si systém specifickým potřebám, a to bez nadbytečných součástí. Instalace a konfigurace probíhá v textovém režimu. Jádro i balíčky jsou optimalizovány pro procesory architektur i686 a x86-64, nelze je provozovat na žádném nižším procesoru rodiny x86 (i386, i486, Pentium). Aktualizace se uskutečňuje pomocí balíčkovacího systému průběžně (rolling updates), denně jsou do zdrojů doplňovány nejnovější stabilní verze softwaru. Vydání instalačních médií Arch Linuxu zachycují stav aktualizovaného systému v době vydání. První verze se objevila 11. března 2002. Nové verze se díky (rolling updates) objevují prakticky denně, nové ISO soubory bývají publikovány každý první den v měsíci. Dle názoru mnohých linuxových nadšenců, Wiki Arch Linuxu je jedna z nejpovedenějších online dokumentací a je zdrojem informací i pro uživatele, používající i jiné distribuce než Arch Linux.

Vše výše uvedené nás vedlo k tomu, že jsme se rozhodli popularizovat tuto distribuci v našich končinách. A jedna z cest vede právě přes tento portál, jehož cílem je nejen popularizace Arch Linuxu, ale i Linuxu obecně.

 

Hodně štěstí s Arch Linuxem!

 

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.