Dlaždicový terminál Tilix

Posted by

Tilix je pokročilý terminálový emulátor pro systémy GNU/Linux, který je navržen s myšlenkou na dlaždice a přepínání mezi sezeními pomocí záložek. Tilix využívá moderní uživatelské rozhraní GTK+ 3 a nabízí řadu vlastností, které jej odlišují od tradičních terminálových emulátorů.

Základní vlastnosti Tilixu:

  1. Dlaždicové rozložení: Tilix umožňuje uživatelům rozdělovat terminálová okna do více oblastí, buď horizontálně, nebo vertikálně. To znamená, že můžete mít několik sezení terminálu vedle sebe v jednom okně.
  2. Záložky: Kromě dlaždicového rozložení můžete mít také více záložek, každá s vlastním dlaždicovým rozložením.
  3. Přizpůsobitelnost: Tilix umožňuje širokou škálu přizpůsobení, včetně výběru barev, fontů, transparence a chování klávesových zkratek.
  4. Oznámení: Pokud je dlouhý proces v terminálu dokončen a Tilix je v pozadí, může upozornit uživatele na dokončení procesu.
  5. Pokročilá interakce: Tilix podporuje drag-and-drop pro přetahování sezení mezi okny nebo záložkami, stejně jako možnost synchronizovat vstupy mezi sezeními, což umožňuje zadávat stejné příkazy do více terminálů najednou.
  6. Profily: Uživatelé si mohou vytvářet různé profily pro různé potřeby, každý s jeho vlastním nastavením vzhledu a chování.

Instalace Tilixu:

Většina distribucí Linuxu nabízí Tilix ve svých repozitářích.

Pro Arch Linux můžete použít:

sudo pacman -S tilix

Odkazy:

2 comments

  1. Co je na GTK3 moderniho? Neuspesny truc pavizionaru co tak akorat srazil linuxovy desktop na kolena a oddalil rok linuxoveho desktopu tak o do roku 2030! A jeste mate tu odvahu propagovat nejakou tiling uchylarnu ktera ani nepodporuje mys?!

    1. Nevšiml jsem si, že někde v článku bylo napsáno, že tu úchylárnu musíš používat. Nikdo tě ani nenutí ty úchylárny čist.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..