První vydání ISO Arch Linuxu v roce 2023 je venku

Posted by

Arch Linux je první distribucí GNU/Linux, která zahájila rok 2023 novým vydáním ISO zaměřeným na ty, kteří chtějí nasadit Arch Linux na nové počítače, opravit stávající, nebo jen přeinstalovat své systémy.

Arch Linux 2023.01.01 není jen první vydání ISO Arch Linuxu v roce 2023, ale je to také první vydání ISO Arch Linuxu založené na nejnovější a nejlepší linuxového jádra 6.1 sérii . To znamená, že při zavádění nového Arch Linux ISO na některých počítačích získáváte lepší hardwarovou podporu.

Linuxové jádro 6.1.1 je standardně používáno v novém vydání Arch Linux ISO, protože nejnovější vydání jádra Linux 6.1.2, které dorazilo na Silvestra, je stále v testovacích repozitářích (obdržíte jej jako aktualizaci po instalaci ). Linuxové jádro 6.1 dorazilo do repozitářů Arch Linuxu 22. prosince 2022 pro stávající uživatele.

Instalační program Arch Linuxu, archinstall, je stále ve verzi 2.5.2 (nejnovější v okamžiku psaní) v novém vydání ISO a přináší opravy pro rychlá bloková zařízení, jako jsou jednotky NVMe, a /etc/locale.genchyba s en_US.UTF-8 UTF-8locale, chyba, kdy se Archiso zobrazovalo jako volitelná jednotka, a některé pravopisné chyby.

Bez dalších okolků si můžete stáhnout Arch Linux 2023.01.01 právě teď z oficiálního webu nebo kliknutím na odkaz pro přímé stažení níže, pokud plánujete nasazení Arch Linuxu na nové počítače nebo přeinstalaci stávající instalace.

Stávající uživatelé Arch Linuxu nemusejí stahovat nové vydání ISO, ale pouze spustit sudo pacman -Syu ve své oblíbené aplikaci emulátoru terminálu, aby byly jejich instalace vždy aktuální. Připomínáme novým uživatelům, že Arch Linux se řídí modelem postupného vydávání, kde se jednou nainstaluje a budete dostávat aktualizace navždy.

Převzato z webu 9to5linux

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..