Správce hesel Bitwarden

Posted by
This entry is part 1 of 1 in the series Správce hesel Bitwarden
 • Správce hesel Bitwarden

Co je Bitwarden

Bitwarden je všestranný správce hesel s otevřeným zdrojovým kódem, který může být použit nejen jednotlivci k ukládání jejich kritických a důležitých informací, ale také jej mohou nasadit podniky na všech úrovních. Bitwarden lze stáhnout na mobilní telefony se systémem iOS i Android a poskytuje spoustu rozšíření prohlížeče pro automatické vyplňování hesel. Je to jeden z nejlepších open source správců hesel.

Nejen to, Bitwarden také poskytuje webové a desktopové aplikace spolu s rozhraním příkazového řádku, díky kterému je jedním z nejlepších multiplatformních správců hesel, které pokrývají všechny klientské aplikace. Můžete jej snadno použít jako desktopovou aplikaci pro macOS, Linux a Windows.

Pokud jde o ochranu informací uložených na Bitwarden, správce hesel používá 256bitový šifrovací protokol AES, který znemožňuje hackování a vloupání. Kromě toho jsou všechny informace uloženy v zašifrovaném trezoru, ke kterému má vlastník přístup pouze prostřednictvím hlavního klíče.

Vytvořte si účet Bitwarden

Na námi hostovaný Bitwarden se můžete registrovat zde

Na obrazovce Vytvořit účet vyplňte všechna pole (Nápověda k hlavnímu heslu je volitelná) a vyberte Odeslat .

Vytvořte si účet

Jakmile si vytvoříte svůj účet, požádejte Bitwarden, aby vám poslal ověřovací e-mail tak, že se přihlásíte do svého webového trezoru a vyberete tlačítko Ověřit e-mail .

Začněte s Web Vault

Webový trezor Bitwarden poskytuje osobním uživatelům a organizacím nejbohatší prostředí Bitwarden. Mnoho důležitých funkcí, jako je nastavení dvoufázového přihlášení nebo správa organizace , musí být prováděno z webového trezoru.

Když se poprvé přihlásíte do svého webového trezoru, dostanete se do zobrazení Trezoru. V tomto prostoru budou uvedeny všechny položky trezoru, včetně přihlašovacích údajů, karet, identit a bezpečnostních poznámek .

Na předchozím snímku obrazovky se v zobrazení Trezoru zobrazuje Všechny položky v mém trezoru . Uživatelé organizací zde budou mít uvedeny další trezory. Pomocí sloupce Filtry můžete uspořádat úschovnu do Oblíbených a Složek .

Začněme nastavením nové složky a přidáním nového přihlašovacího jména:

Chcete-li vytvořit složku:

 • Vyberte ikonu Přidat vedle části Složky ve sloupci Filtry.
 • Zadejte název (např. Sociální sítě) pro vaši složku a vyberte Uložit .
Vytvoření složky

Přidejte položku přihlášení

Chcete-li přidat novou položku přihlášení:

 1. Vyberte tlačítko Přidat položku .
 2. Z rozevírací nabídky vyberte možnost Přihlásit (pokud místo toho přidáváte kartu, identitu nebo zabezpečenou poznámku, vyberte tuto možnost).
 3. Zadejte název položky. Názvy vám pomohou snadno identifikovat položky ve vašem trezoru, proto dejte této položce rozpoznatelnou (např. Mastodon Arch Linux).
 4. Zadejte své uživatelské jméno a heslo . Prozatím zadejte své stávající heslo. vám jej pomůžeme nahradit silnějším heslem později.
 5. Do pole URI 1 zadejte adresu URL webové stránky (např. https://mastodon.arch-linux.cz). Pokud nevíte, jakou adresu URL použít, přejděte na přihlašovací obrazovku webové stránky a zkopírujte ji z adresního řádku.
 6. Z rozevíracího seznamu Složka vyberte název složky, do které chcete přidat tuto položku (např Sociální sítěsložku, kterou jsme vytvořili dříve). Chcete -li tuto položku přidat mezi oblíbené, vyberte ikonu hvezdičky.
 7. Klepnutím na tlačítko Uložit dokončíte přidávání této položky.
Přidání položky

Vygenerujte si silné heslo

Nyní, když je ve vašem trezoru uloženo nové přihlášení, vylepšete jeho zabezpečení nahrazením stávajícího hesla silnějším:

 1. Ve svém trezoru vyberte položku, kterou chcete zabezpečit.
 2. Na nové kartě nebo okně otevřete odpovídající webovou stránku a přihlaste se ke svému účtu.
 3. Na tomto webu přejděte do oblasti, kde můžete změnit heslo . Obvykle to najdete v části Váš účet , Zabezpečení , Nastavení přihlášení nebo Nastavení přihlášení .
 4. Většina webových stránek vyžaduje nejprve zadání aktuálního hesla . Vraťte se do svého trezoru a vyberte ikonu Kopírovat vedle pole Heslo . Poté se vraťte na web a vložte jej do pole Aktuální heslo . Možná si staré heslo zapamatujete, ale je dobré si zvyknout heslo zkopírovat a vložit. Takto se budete přihlašovat, jakmile bude vaše heslo nahrazeno silnějším.
 5. Vraťte se do svého trezoru a klikněte na ikonu Generovat vedle pole Heslo . Budete dotázáni, zda chcete přepsat aktuální heslo, takže výběrem Ano . pokračujte Toto nahradí vaše heslo náhodně vygenerovaným silným heslem. Přesun z hesla jako 1234na x*wNvUpKagnv^5q9m74X může zastavit hackera.
 6. Zkopírujte své nové heslo pomocí stejné ikony Kopírovat , kterou jste použili dříve, a vyberte tlačítko Uložit .
 7. Vraťte se na druhý web a vložte své silné heslo do Nové heslo a Potvrdit nové heslo .
 8. Jakmile uložíte změnu hesla, máte nové heslo hotovo!
 tip: Nedělejte si starosti s přepsáním svého stávajícího hesla! Pokud se něco pokazí, Bitwarden udržuje historii hesel posledních pěti hesel pro každé přihlášení: View Password History
Historie hesel

Zabezpečte svůj trezor

Nyní, když je váš trezor plný dat, pojďme podniknout kroky k jeho ochraně nastavením dvoufázového přihlášení. Dvoufázové přihlášení vyžaduje, abyste při přihlašování ověřili svou identitu pomocí dalšího tokenu, který je obvykle načten z jiného zařízení.

Existuje mnoho dostupných metod pro dvoufázové přihlášení, ale doporučenou metodou pro bezplatný účet Bitwarden je použití aplikace pro ověřování mobilních zařízení, jako je Authy :

 1. Stáhněte si Authy do svého mobilního zařízení.
 2. Ve svém webovém trezoru vyberte ikonu profilu a účtu : vyberte Nastavení z rozbalovací nabídky
 1. Z nabídky Nastavení účtu vyberte stránku Zabezpečení a kartu Dvoufázové přihlášení
 2. Vyhledejte možnost Authenticator App a vyberte Spravovat : Manage Authenticator App Správa aplikace Authenticator Budete vyzváni k zadání hlavního hesla, abyste mohli pokračovat
 3. Na mobilním zařízení otevřete Authy a klepněte na tlačítko Přidat účet .
 4. Naskenujte QR kód umístěný ve vašem webovém trezoru pomocí Authy. Po naskenování Authy zobrazí šestimístný ověřovací kód.
 5. Zadejte šestimístný ověřovací kód do dialogového okna ve vašem webovém trezoru a vyberte tlačítko Povolit .
 6. Klepnutím na tlačítko Zavřít se vraťte na obrazovku dvoufázového přihlášení a vyberte tlačítko Zobrazit kód obnovení . Váš obnovovací kód lze použít v případě, že ztratíte své mobilní zařízení. Toto je kritický krok, který zajistí, že se nikdy nedostanete do svého trezoru , takže ho nepřeskakujte!
 7. Zadejte své hlavní heslo a kliknutím na tlačítko Pokračovat získejte kód pro obnovení. Example Recovery Code

Uložte si kód pro obnovení způsobem, který vám dává největší smysl. Věřte tomu nebo ne, vytištění kódu pro obnovení a jeho uložení na bezpečném místě je jedním z nejlepších způsobů, jak zajistit, aby kód nebyl zranitelný vůči krádeži nebo nechtěnému smazání.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..